Sıkça Sorulan Sorular

ORJİNAL YEDEK PARÇA VE AKSESUAR

Neden orijinal yedek parça ve aksesuar kullanmalıyım? Yan sanayi yerine orijinal ve kaliteli parça tercih etmenin faydaları nelerdir?

Orijinal yedek parçalar birçok farklı testten geçmiş araç için en uygun parçalardır. Orijinal yedek parçalar için dayanıklılık, verimlilik ve güvenlik gibi birincil öncelikli noktalar daha tasarım aşamasında düşünülüp üretim buna göre gerçekleştirilmiştir.

Buna karşılık, yan sanayi parçalarda parçanın test süreci asgari düzeyde tutulmuştur. Yan sanayi yedek parçalar görüntüsüyle orijinallerine benzerken ham maddesi, çalışma özellikleri ve kullanım özellikleriyle görevini tam olarak yerine getiremediği için aracı riske sokmaktadır. Örneğin; yapılan testler yan sanayi fren balatalarının orijinaline göre 2-3 kat daha hızlı aşındığını ve fren mesafesinde önemli farklılıklar yarattığını ortaya koymaktadır. Orijinal fren balatası 30.000 km giderken yan sanayi fren balatası aynı şartlarda ancak 8.000-12.000 km gidebilmektedir. Bir aracın güvenliğinde son derece önemli olan bu gibi parçalarda orijinal yerine yan sanayi parça kullanmak tehlikeli sonuçlar doğurabilmektedir.

Özetle; orijinal ve kaliteli yedek parça kullanmak;

  • Güvenli ve emniyetli bir sürüş,
  • Yüksek performans,
  • Uzun araç ömrü ve yakıt tasarrufu ekonominize katkı
  • Marka garantisi sağlar.

 

OPAR YEDEK PARÇA VE AKSESUAR

Neden Opar’ı tercih etmeliyim?

Opar, 1973 yılından bugüne Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. bünyesinde ve güvencesinde Fiat marka araçlara orijinal ve kaliteli yedek parça ve aksesuar sunmaktadır.

150.000’in üzerinde ürün çeşidinden oluşan Opar yedek parça ve aksesuar portföyü, Fiat marka araçların teknik özelliklerine tam anlamıyla cevap verecek şekilde ve yüksek malzeme kalitesi prensibiyle üretilmektedir. Teknolojideki gelişmeler, pazara sunulan yeni modeller, satış sonrası gelen müşteri talepleri ve ihtiyaçlarına göre sürekli güncellenmekte ve geliştirilmekte olan Opar yedek parça ve aksesuarlarına, konusunda uzman deneyimli ekiplerimiz tarafından düzenli olarak kalite kontrol yapılmaktadır.

Opar, pazar lideri ve öncü marka sorumluluğu ile kaliteli orijinal ürün sunmanın yanında sunduğu hizmetler ile yüksek müşteri memnuniyetini sürdürülebilir kılmak üzere faaliyetlerini sürdürmektedir. Ayrıca çevreye ve doğaya duyarlı bir firma olarak da tüm ürün gamında dönüşümlü ambalaj sistemleri kullanmaktadır.

Opar yedek parça ve aksesuarlarını nereden bulabilirim?

Opar yedek parça ve aksesuarlarını tüm Fiat bayileri ve yetkili servislerinde bulabilirsiniz. Kuruluşundan itibaren bulunabilirliğini Türkiye’nin her noktasında yaygınlaştırmayı hedefleyen Opar’ın yedek parça ve aksesuar ürünlerini, ağırlıklı olarak sanayi sitelerinde hizmet veren ve yedek parça ticareti yapan perakende satış noktalarında da bulabilirsiniz. “Her yerde bulunur" imajıyla da akıllara kazınan Opar, bu anlamda sektörünün tartışmasız lider markası konumundadır. Opar yedek parça ve aksesuarlarının tedariği hakkında daha detaylı bilgi almak için Fiat bayileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Opar yedek parça ve aksesuarları için garanti ve iade şartları nelerdir?

Opar yedek parça ve aksesuarları garanti ve iade şartları için ürünü satın aldığınız bayimiz ile iletişime geçiniz.

 

OPARWEB SİSTEMİ

OparWeb Sistemi nedir?

OparWeb Sistemi, yedek parça ticareti yapan perakende satış noktalarının TOFAŞ toptan bayilerine Opar marka yedek parça ve aksesuar siparişlerini hızlı, güvenli ve doğru bir şekilde internet üzerinden verme imkanı sunan Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş’ye (“TOFAŞ”) ait bir alışveriş portalıdır.

TOFAŞ, OparWeb Sisteminin online platform sağlayıcısıdır. Sistemler üzerinden sipariş ve ödeme başta olmak üzere yapılan tüm işlemler ve bu işlemler ile ilgili tüm ticari ve hukuki konular, TOFAŞ Bayileri ve perakendeci noktalar arasında olup TOFAŞ’ın herhangi bir yükümlülüğü bulunmamaktadır.

OparWeb Sisteminden nasıl alışveriş yapabilirim?

OparWeb Sistemi perakendeci noktalara özel olup bu sisteme giriş, sadece üyelik ile mümkündür. Sisteme üye olmak isteyen perakendecilerin, OparWeb Sistemi giriş sayfalarında yer alan “Yeni Üyelik” formunu doldurarak “Çalışmak İstenilen Bayi”ye başvurmaları gerekmektedir. OparWeb Sistemi Yeni Üyelik Formuna Opar kurumsal web sitesi ana menüde yer alan Online İşlemler’den veya www.b2b.opar.com adresinden ulaşabilirsiniz.

OparWeb Sistemine üye olmanın avantajları nedir?

OparWeb Sistemi, hızlı ve güvenli online alışveriş kanalı olmasının yanında, üye olan perakendecilere sunduğu ek faydaları (puan, yakıt puan, teşvik, kampanya, hediye sitesi, sadakat kart, vb.) ile aynı zamanda pazarlama ve sadakat programıdır.

OparWeb Sistemine üye olan ve Opar marka yedek parça ve aksesuar bu sistem üzerinden sipariş veren perakendeciler, her alışverişlerinde Opar Puan kazanmanın yanı sıra birbirinden avantajlı kampanya ve teşvik sistemlerinden yararlanma fırsatı yakalamaktadır.

OparWeb Sisteminin sunduğu faydalar hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

OparWeb Sistemi üye giriş bilgilerimi unuttum, ne yapmalıyım?

Opar web sitesi ana menüde yer alan Online İşlemler’den veya www.b2b.opar.com adresinden OparWeb Sistemi giriş sayfasına ulaşabilir; “Şifremi Unuttum”dan işlem yapabilirsiniz. Ayrıca OparWeb Sistemi kullanıcı adı ve şifre ile ilgili soru ve sorunlarınız için çalışmakta olduğunuz bayi(ler) ile iletişime geçebilirsiniz.

OparWeb Sistemi’ni nasıl kullanırım? Sistem ile ilgili teknik konularda kime danışabilirim?

OparWeb Sistemi kullanımı ile ilgili kılavuza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Ayrıca sistem ile ilgili teknik konularda destek almak için Tofaş B2B Destek Hattı ile iletişime geçebilirsiniz.

OparWeb Sistemi Kullanıcı Kılavuzu için tıklayınız.

Tofaş B2B Destek Hattı:

Telefon: +90 (216) 277 75 00 / E-posta: b2bdestek@tofas.com.tr

OparWeb Sistemi’nde olmayan yedek parça ve aksesuar için nasıl bilgi alabilirim?

Sistemde bilgilerine ulaşmadığınız Opar marka ürünler için çalışmakta olduğunuz TOFAŞ bayi(leri) ile iletişime geçiniz.

 

OPARWEB PUAN KAZANIM VE TEŞVİK SİSTEMİ

OparWeb Puan Kazanım ve Teşvik Sistemi nedir? Sistem hakkında nasıl bilgi alabilirim?

OparWeb Sistemine üye olan ve siparişlerini bu sistem üzerinden veren perakendecilere özel sunulan OparWeb Puan Kazanım ve Teşvik Sistemi kapsamında perakendeci noktalar, her alışverişlerinde Opar Puan kazanmanın yanında ilgili dönem koşullarını gerçekleştirdikçe daha çok Opar Puana ve ödüllere hak kazanmaktadır.

OparWeb Puan Kazanım ve Teşvik Sistemi hakkında bilgi almak için tıklayınız.

OparWeb Puan Kazanım ve Teşvik Sistemi kapsamında puan ve teşvik sistemindeki güncel durumumu nasıl takip edebilirim?

OparWeb Puan Kazanım ve Teşvik Sistemi kapsamında güncel durumunuzu OparWeb Sistemi ana sayfasında yer alan özet tablolardan takip edebilir; detaylı bilgilere ise rapor bölümünden ulaşabilirsiniz.

OparWeb Sisteminde gösterilen bu tutarlar bilgi amaçlıdır. Hak ediş ve performans hesapları dönem sonunda gerçekleşen yedek parça ve aksesuar alışları üzerinden hesaplanacaktır. Tofaş Türk Otomobil A.Ş. kayıtları esas alınacaktır. Gerektiğinde TOFAŞ fatura ibrazı isteme hakkını saklı tutar.

 

OPAR KART

Opar Kart nedir ve nasıl başvurabilirim?

Opar Kart, OparWeb Sistemi dahilinde perakendeci noktalara özel bir sadakat karttır. OparWeb Sistemine üye bulunan ve Teşvik Sistemi kapsamında yakıt puan ödüle hak kazanan perakendeci noktalara Opar Kart hazırlanarak çalışmakta oldukları TOFAŞ bayi aracılığıyla ulaştırılmaktadır. Perakendeci nokta bazında firma adına tek Opar Kart düzenlenmektedir. Opar Kart perakendeci firmaya ait araçlarda kullanılabilir. OparWeb Teşvik Sistemi kapsamında hak edilen tüm yakıt puanlar ilgili Opar Kart’a yüklenmektedir.

Opar Kart yakıt puanlarımı nasıl ve nerede kullanabilirim?

Opar Kart’ınıza yüklenen yakıt puanların kullanılabilmesi için kartın aktivasyonunun yapılması gerekmektedir. Opar Kart aktivasyonunu, kart ile iletilen broşürdeki belirtildiği şekilde SMS yoluyla, www.paro.com.tr adresinden veya Paro Çağrı Merkezi’ni ( 444 52 56) arayarak yapabilirsiniz. Opar Kart aktivasyonunun OparWeb Sisteminde kayıtlı olan cep telefonu ile aktif hale getirilmesi gerekmektedir.

Opar yakıt puanlar sadece Opet istasyonlarında benzin ve motorin ürünlerinde geçerli olup LPG alımlarında geçerli değildir.

Opar Kartlara yüklenen yakıt puanlar yükleme tarihinden itibaren 1 yıl geçerlidir. Opar Kartlara yakıt puan yüklendiği tarihten sonra yakıt fiyatlarında oluşabilecek değişiklikten Tofaş Türk Otomobil A.Ş. sorumlu değildir.

Opar Kartımdaki yakıt puanları nasıl kontrol edebilirim?

Opar Kart yakıt puanlarınızı kontrol edebilmeniz ve işlem yapabilmeniz için öncelikle kartınızın aktivasyonunu yukarıdaki soruda belirtildiği şekilde gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Kartınızı aktive ettikten sonra kartınız ile istasyona giderek yakıt puanlarınızı kontrol edebilir; işlem yapabilirsiniz. Opar Kart güncel yakıt puan durumu paro.com.tr adresinde yayımlanmamaktadır; ayrıca istasyonda cep telefonu numarası ile işlem yapılamamaktadır; Opar Kart ibrazı zorunludur.

Opar Kart ile ilgili konularda kiminle iletişime geçebilirim?

Opar Kart kullanımı/yakıt alımı/ kayıp ya da çalınma ile ilgili yaşanacak olası soru/sorunlarda 444 72 76 no’lu Paro Çağrı Merkezi’ne başvurmanızı önemle rica ederiz.

Yeni Opar Kart talebiniz olması durumunda çalışmakta olduğunuz bayi(ler) ile iletişime geçiniz. Yeni kartınız Opar tarafından tahsis edilecek ve ilgili bayi tarafından size ulaştırılacaktır.

Yeni Opar Kart için 3. talep itibariyle her yeni kart için 10.000 Opar Puan hesabınızdan silinecektir.

 

E-PER SİSTEMİ 

E-per üyeliği nasıl alabilirim?

OparWeb Teşvik kapsamında her yıl 1 kez E-per Kampanyası düzenlenmekte ve kampanya koşullarını gerçekleştiren perakendeci müşterilere 1 yıl ücretsiz E-per kullanımı hediye edilmektedir. OparWeb E-per Kampanyalarını Opar kurumsal web sitesi ya da OparWeb Sistemi Haberler → Kampanyalar sekmesinden takip edebilirsiniz.

E-per üyeliğim hakkında nasıl bilgi alabilirim?

OparWeb E-per Kampanyası sonuçlarına göre ücretsiz üyelik hakkı kazanan perakendeci noktalara e-posta yoluyla duyuru yapılmaktadır. Bu nedenle OparWeb Sistemine kayıtlı e-posta adresinin güncel olması kampanya koşulları arasında yer almaktadır. E-posta değişikliğiniz olması halinde OparWeb Sistemi üzerinden güncelleme yapabilirsiniz.

E-per üyelik ve kullanımı ile ilgili soru ve sorunlarım için kiminle iletişime geçebilirim?

E-per üyelik ve kullanımı ile ilgili tüm soru ve sorunlarınızda size yardımcı olacak kılavuza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

OparWeb E-per Kullanım Kılavuzu için tıklayınız.

 

BENİM USTAM

Benim Ustam Programı nedir?

Benim Ustam, TOFAŞ tarafından Opar ve Magneti Marelli marka yedek parça ve aksesuar tercih eden ustalara özel sunulan bir sadakat programıdır. Benim Ustam’a üye olan ustalar, satın aldıkları yedek parçalar üzerinden puan kazanmakta, kazandıkları puanları biriktirerek hediye sitesinden yüzlerce üründen seçebilmektedirler. Ayrıca Benim Ustam Kampanyalarından da yararlanarak sağladıkları faydaları daha da arttırabilmektedirler.

Benim Ustam Programı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Benim Ustam Programına nasıl üye olabilirim? Üyelik şart ve koşulları nelerdir?

Benim Ustam Programına www.benimustamhediye.com.tr adresinden “Yeni Üye Girişi”ndeki formu doldurarak üye olabilirsiniz. Üyeliğinizin onaylanmasının ardından kullanıcı kodu ve şifreniz size e-posta ile iletilecektir.

Benim Ustam Programı Üyelik Şart ve Koşulları için tıklayınız.

 

OPAR VE BENİM USTAM HEDİYE SİTELERİ

Hediye sitesine nasıl giriş yapabilirim?

OparWeb Sistemine üye bulunan perakendeci noktalara özel “Opar Hediye Sitesi”ne http://opar.sanalmagaza.com adresinden ulaşabilir; OparWeb Sistemi size özel kullanıcı adı ve şifreniz ile, hediye sitesine giriş yapabilirsiniz. Hediye sitesine giriş yaparken kullanıcı kodunuzun başına “P” harfi eklemeyi unutmayınız; ayrıca siteye giriş yapabilmeniz için OparWeb Sistemindeki hesabınızda puan olması gerektiğini hatırlatırız.

Benim Ustam Programına üye bulunan ustalara özel “Benim Ustam Hediye Sitesi”ne www.benimustamhediye.com.tr adresinden ulaşabilir; size üyelik onayınız sonrasında e-posta ile iletilen kullanıcı kodu ve şifreniz ile hediye sitesine giriş yapabilirsiniz.

Hediye sitesinden nasıl sipariş verebilirim? Teslimat, iade ve garanti konularında nasıl bilgi alabilirim?

Opar ve Benim Ustam Hediye Siteleri sipariş, teslimat, iade ve garanti süreç ve koşulları ile ilgili detaylı bilgileri içeren dokümana ulaşmak için tıklayınız.

Hediye sitesi hata veriyor; site ile ilgili konularda kiminle iletişime geçebilirim?

Hediye sitesi ile ilgili her türlü soru, talep ve önerileriniz için Çağrı Merkezi ile (+90 216 538 52 58) iletişime geçebilirsiniz.

Bizi sosyal medyada takip edin